Napełnianie i obsługa klimatyzacji

oferta

Napełnianie i obsługa klimatyzacji

Praktycznie większość aut dziś dostępnych jest wyposażona w układ klimatyzacji,
należy również wiedzieć, że klimatyzację używamy cały rok i nie należ jej wyłączać.
Zalecamy aby taki serwis wykonywać okresowo najlepiej raz do roku. Zakres prac przy układzie klimatyzacji w dużej mierze zależy od tego, czy jest on sprawny.

Jeżeli działanie układu jest prawidłowe, i nie stwierdzono wycieków a układ jest szczelny obsługa polega na wymianie czynnika, wymianie filtra kabinowego
i tzw. odgrzybianie – ozonowanie układu klimatyzacji oraz wentylacji

Warto przeprowadzić co roczną obsługę układu klimatyzacji ponieważ już naprawa układu klimatyzacji bywa bardzo kosztowna, jest to rozbudowany układ.
Naprawa układu klimatyzacji polega na odszukaniu wycieków, uszczelnieniu, wymianie czynnika i innych uszkodzonych elementów układu poza filtrem kabinowym.

Podczas przyjęcia auta na serwis, doradca powinien zapytać użytkownika auta kiedy ostatnio przeprowadzał serwis klimatyzacji. Jest to bardzo ważna informacja ponieważ, rocznie z układu ulatnia się do 15% proc. czynnika roboczego klimatyzacji.
Z wywiadu z użytkownikiem lub po sprawdzeniu książki serwisowej i odessaniu czynnika, który przy okazji jest ważony, można wywnioskować, czy ulatnia się on naturalnie czy zbyt szybko.

Jeżeli czynnika jest za mało niż być powinno, oznacza to, że w układzie jest jakaś nieszczelność i należy ją znaleźć, prawnie zabronione jest samo nabicie klimatyzacji
Maszyna serwisująca układ klimatyzacji, która odsysa czynnik po zakończeniu tej procedury wytwarza w układzie próżnię. Służy to generalnie do osuszenia układu z wilgoci, ale przy zachowaniu stosownych procedur, stacja serwisująca jest w stanie mierząc czas utrzymania próżni zdiagnozować nieszczelność układu. Jeżeli próżnia nie jest w stanie się utrzymać w układzie przez określony czas, oznacza to nieszczelność.

Posiadamy w warsztacie zarówno stacje do obsługi klimatyzacji czynnik R134a oraz R1234yf

Dopisz się do listy subskrypcyjnej.
Uzyskaj korzyści!

Po zapisaniu otrzymywać będziesz najnowsze informacje o promocjach, akcjach serwisowych oraz działalności warsztatu.
Pamiętaj, że adres posłuży nam jedynie do przekazania naszych wiadomości.

Subskrypcja zakończona pomyślnie! Opps. Coś poszło nie tak.

Producenci części

Rekomendujemy jedynie sprawdzonych producentów części

© 2022 by Auto Sieradzan Andrzej Sieradzan. Wykonanie Unimedio.pl – strony internetowe